Avusturya kökenli Oskar Hıristiyan (gitarist, besteci, aranjör ve yorumcu). . Dünyanın farklı kültür ve etnik grupların geleneksel müzik ilham edildi. Gitarist büyük ölçüde arttırır benzersiz tarzı ile indentifiquen Olarak yorumlar yapma. O gibi kırktan fazla ülkede konserlere gitti: o Meksika ziyaret ettiğinde, ABD, İtalya, Fransa, Avusturya, Macaristan, Meksika, bir kez İspanya'da bir uzun kalmak flamenko müzik aşık gitarist, hayran oldu armonileri repertuarlarını Meksika müzik eklemek amacıyla beslenen ediliyor huapango ritimleri ve mariachi. Aynı bir flamenko bir parçası için gidiyor ya Bossanova caz ve benzeri vardır ve bu çeşitlilik İspanyol müzik için değil, sevgi bir şey değildir: (tanguillo, fandanguillo, rumba, Bossanova vardır , huapango, latin / jazz ve Doğu / çingene.
 
Gitarist George Lawall (Almanca) ve José Muñoz ve José Monje (karides), Almanca ve İspanyolca ile Avrupa Turu 1982.
1985 John Cougar, California ile düet Form.
En iyi sanat etkinliği için ödülünü kazandı, 1986 televizyon programları Videolinia Sardegna in (İtalya), (Cagliari) ve Videogiovane (Sasseri) katılır.
Turino, İtalya, 1987 Altı Yıl Çevresi Diskler (unplugged) ve Herons üretir.
1988 Trieste Radyo ve Televizyon Italiana (RAI), yayınlanacak yazar Peter Handke, gelen "Mutter Karst" belgesel için müzik üretti.
1989 Ortaçağ Umbria (İtalya) Festivali katılır.
1992 Portakal Festivali (İtalya) faaliyetlerin bir parçasıdır.
1993 O Çingeneler ve Mere St Marie de la (Fransa) Flamenko Festivali'ne davet edildi.
1996 Szombathely (Hungrà a) Müzik-Festivali'nde konuk sanatçı olarak katılın. Macaristan'da plak "Müzik Bağlantısı" kurucu üyesi.
1997 İsviçre Hasat Festivaline davet edilir.
1998 Nayarit (Meksika) televion Devlet için bir konser müzik ve video üretin. Tenerife (İspanya) Karnaval maçları.
1998 onun "Best ..." albümü, flamenko müzik ve country-rock kaydedildi.
1999 Masters Guanajuato Üniversitesi (Meksika) (Flamenko) Rafael Juen ve (popüler) Ubaldo Felix Miranda flamenko gitar ve popüler müzik (füzyon) okudu.
Scott Denno 2000 düetto ile Asist Lübeck televizyon ND3 (Almanya) davet "Sihirli Gitar" Sanatçılar yiyor.
Yine o gitarist Scott Denno (ABD) "Sihirli Gitarlar" ile artık 2001 Disk kaydedildi.
Son 2 disklerin en iyi performanslarından bir derleme ile 2002 çift albümü "Gitar & Şarkılar" üretir.
Sanat 2002 Mazatlan (Sinaloa, Meksika) * Ağustos (31) Teatro Angela Peralta * Eylül (12) Müze
Cervantes Festivali etkinlikleri kapsamında 2002 Zacatecas (Meksika): * Ekim (5) Museo Pedro Coronel * Ekim (9) Plaza Goitia. * Guadalupe, Kültür Evi'nde Zac.Octubre (11) Konser. * Tlaltenango, Zac. Santa Cecilia Festivali'nin konuğu olarak Veracruz İlçesi'nin Kilisesi Kasım (21) Konser,. * Tepechitlán, Zac. Orkestrası eşliğinde Teatro del Pueblo, Kültür Festivali bir Katılımcının, Aralık (17) konser. Teatro del Pueblo Charro-Boğa Güreşi Festivali'nde Colima (Meksika) * Col Comala Aralık (11) konser. * Albay Coquimatlan Aralık (26) gibi partiler-Taurinas'a Charro davet katılır.
Colima 2003 * Şehir, Col Ocak (18) Açılış Konseri V Festival Kültür Şehri. Belediye Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen * Col Manzanillo Şubat (15) Guadalupe Bakiresi kilisede konser. * Casino Arroyo Seco (termoelektrik Campos) Konseri.
Historical Center Kültür Festivali etkinlikleri arasında Başkanları Auditorium 2004 * Colima (Meksika) * Manzanillo Col Ocak (23) Konser. Villa de Alvarez Meksika * Col Mayo (01) 20:00 Başkanlar Oditoryumu Kültür Evi Austromex perküsyonist Gerardo Escobar ile ikili oluşturan.
2005 Trieste (İtalya) * Haziran (12 & 25) Muggia Kültürel Etkinlik. * Liguria (İtalya) Temmuz (15 & 17) sırasıyla Lerici ve Porto Venere, İki Sunumlar. Korsika (Fransa) * Ağustos (12 ila 15) Playa Santa, Porto Vecchio ve Santa Ghulia içinde Denizi kıyısında Kültürel etkinlikler. * Lago di Garda (İtalya) Eylül (12 & 13) eski merkezinde Kültürel Etkinlikler.
Hotel Resort "Mayan Palace" Lobide 2005 Puerto Vallarta, JAL. (Meksika) Nisan (19 ile 31 arası) Sunumlar, perküsyonist Armando Abrew (Pillo) ile bir ikili oluştururlar.
Video 2005 Lago di Garda (İtalya) Üretim (DVD) sınırdaki ve Lancia monete başlıklı; şarkılar ve DREGGS SINIR COINTOSSERS TUNE İÇİN ile.
2006 Puerto Vallarta, Jal. Perküsyonist Mart (2) Tanıtım Konseri "Oskar Hristiyan Sanatı Projesi" (Gerardo Escobar), flüt (Alonso Guerrero), Kültür Evi Flamenko bailerina (Marie-José Tangle), (Cuale Kültür Merkezi).
Leoben Festivali 27 Mayıs 2007, düet Habib Samandi (başlangıçta Tunus ile Steiermark (Avusturya) ve Viyana televizyon Balkanfestival içinde Kübalı grup Buena Vista Social Club ile oynadı ORF-Lange Nacht der Museen -. yerler, vb) "Oskar Hristiyan Sanatı Projesi" ünlü rock efsanesi "Opus" ile aynı konserde yer.
7 Eylül 2007, Moschini'ye (İtalyan yazar), Çingene-Jazz Band (Titti Castrini) ve ressam Fulvio ile Desenzano, Lake Garda kültürel olay; (İtalya).
Perküsyonist Gerardo Escobar ile "Oskar Hristiyan Sanatı Projesi" olarak 9 Ekim 2007, Kültür Colima House'da konser.
Restoran "Mar y Plata" Çekiç (Carlos) ve gitar (Oskar Hristiyan) sevindirici düet San Pancho May 15, 2008 olay;
3 Haziran 2008, Decameron Otel lobisinde Sunum, Bucerias Nayarit, olayın başından itibaren büyük bir başarı ile karşılandı, "muhteşem Duett;. Altında (Edgar) ve gitar (Oskar Christian)"
Nisan 2009 her Perşembe 18:30 -20:30 div Aralık 2008. üçlü oskar christian "Sanat Projesi" piyano "octopus" (Daniel) ile etkinliklerin, Andean aletleri "Nery" latin füzyon gitaristi "oskar christian. deniz Tinos, Punta de Mita.
2009 latidude 21 Guayabitos, sara melina (dansçı), oskar christian (gitar), gitar ve dans olayı (gösteri) ile düet. kablosuz gitar ve dans.
2009, 4 Şubat 200'den fazla kişi participiantes, 1 bir katılımı latidude Delma 21 (sallama) ile, sara melina (dansçı) ve oskar christian (gitar) kazandı. magaritha ödül meydan, shaker, dans ve yer pina coladas, Guayabitos latin-arapça şark gitar.
15 Nisan 2009 olay Chacalilla ve sosyete. Oskar Hıristiyan "Sanat Projesi" daniel "Ahtapot", Nery "Andean notik aletler", oskar christian "gitarist" ile
2009, üçlü oskar christian "Sanat Projesi" ile San Pancho 15 Mart tavuk lar sahneye, "gitarını büyü ile" "And enstrümanlar ile" dany "Ahtapot", Nery, oskar christian
"Gitarını büyü ile" 2009, dans gösterisi ile ceci sanat proyect bon üçlü, Nery (Latince aletleri ile), sara melina (flamenco-Arapça, dansçı), 8 Nisan oskar christian başarıyla San Pancho içine tüm yolu ağladı .
2009, trio "Sanat Projesi" dany (piyano), Nery ile Stadio San Fernando polo, (perküsyon, flüt, pirinç) 15 Nisan
Garda Gölü (İtalya) onu rehabilitasyon amaçlı müzik onu muhafaza iki eliyle, zarar parmak - 2009.se turistik şehir Lazise (Verona) müzisyenlerin karşı şiddet istismar etkilendi.
2010, 31. La Peñita de Jaltemba okul binaları ve Nayarit destek için Ocak konçerto yararlanıcı. hassas La Peñita arasında hacienda.
San Francisco, Nayarit polo Kulüp Adam (perküsyon, bas), oskar christian (gitar), ile 2010, 7 Şubat düet
2010, 12. Kübalı orkestra flüt ile San Pancho stadyum polo (Hudson), perküsyon (armando abreu), gitar (oskar christioan) az Trio Şubat olayı.
2010, 7. , Oskar christian (gitar), latidude 21 Rosalba (çağdaş dansçı), Guayabitos, Nayarit - danyYu (davulcu caz) olarak Trio Mart.
2010 - "Sanat Projesi" ile şu anda hala yürürlükte 2011 yeni projeler
anımsatan video ve ses temaları gerçekleştirilmesi "Ry Cooder, Eagles & Gypsy Kings, Ottmar Liebert, Paco de Lucia, Jessy Cook, Buena Vista Social Club, Django Reinhard, Paco Renteria,
Wade featered ile Guayabitos gece bulundu 2010.12.31 uluslararası müzisyenler, - saksofon (scott) ile oynanır, (ritm, alkışlar, gitar, shaker) carlos, oskar christian (gitar)
2011.04.04 ahtapot ile dany canlı sunum, (chavetta) ve oskar christian (gitar), Riu Palace salsa & Flamenko gösterisi
Ses "Yahudi Düğün" altında Nueva Vallarta 06:00
2012. 1.6 canlı etkinlik "beste ve doğaçlama. Canlı" dany ahtapot (piyano) ve oskar christian (gitar) Ikuai latin füzyon Huanacaxtle Donanma yaşamak ile
Puerto Vallarta, Navy Cross - - Ikuai pdrums (perküsyon) ve Nayarit Pasifik kıyısında oskar christian (gitar) ile 2012 .01.13 canlı olay
Huanacaxtle arasında yitiyor birçok sanatçı ile çapraz Huanacaxtle bir toplum için 2012/01/14 yararlanıcı olay.
Nayarit 2012/01/20 canlı Bern performans sanatı proyect (chembey & cajon) & oskar christian (gitar) Pasifik kıyısında, Ikuai Huanacaxtle Navy Cross
Huanacaxtle Salı ve çarmıhta 2012/01/27 gitar ve perküsyon gösterisi - Ikuai
Ikuai yılında Nayarit Pasifik kıyılarına Rosalba (dansçı), Bern (chembey), Huanacaxtle Navy oskar christian (gitar) ile 2012/03/02 canlı olay - canlı!
Çapraz Huanacaxtle arasında baia üzerine gemide gitar gibi "ART Projesi" (oskar christian) ve perküsyon (Bern) gösterisi ile 2012/02/04 canlı sunum
2012 11 huastecos okulda jaracho colima katılan bir yarışma, tur ve Colima, Cordoba, Veracruz, Meksika cumhuriyet Jarochos birliktelik ve değişim en iyi dahil Hidalgo Jacala rekabet arasındaki kültür alışverişi olarak Jarochos.
Gibi pe gibi araçlar da dahil olmak üzere Cordoba ve lauteros garanas vs
2013 kayıt pacificcoast proyect 2013 yeni cd - standart caz romantik melodileri, mariachi, Jarochos, flamenko melodi ve düzenleme klarnet olarak ve tamamen enstrümantal bir albüm ile altın gitar
Bu projenin tamamlanması Mart kadar.